FK Jiskra Velké Březno

Historie klubu

Fotbalový klub Jiskra Velké Březno byl založen bezprostředně po 2. světové válce v roce 1946 sloučením tří dříve existujících klubů Slavoj, Benar a Sokol.

Fotbal se začal hrát od nejnižší okresní soutěže a postupně se vypracovával výše. První vrchol byl v 80. letech, kdy mužstvo mužů hrálo tehdejší oblastní přebor SČ kraje, po přechodném poklesu se do něj vrátilo v r. 1998 a působilo v něm do nového územního uspořádání krajů v r. 2002. Od té doby hrálo střídavě v krajském přeboru Ústeckého kraje či v druhé nejvyšší krajské soutěži I.A třídě.

Jak stoupala výkonnost fotbalu, tak se zlepšovalo i jeho zázemí. Když v r. 1958 vyhořely staré dřevěné kabiny, započala v r. 1959 v akci Z výstavba nových, dokončených v roce 1960. V r. 1975 pak byla realizována nástavba 1. podlaží s ubytovnou o kapacitě 30 lůžek, klubovnou a kanceláří klubu.

Kabiny_1954    Kabiny

Současnost klubu

Fotbalový klub Jiskra Velké Březno má aktuálně 110 členů, větší polovinu z nich tvoří aktivní hráči čtyř mužstev, působících ve fotbalových soutěžích – celek mužů v I.B třídě Ústeckého kraje, družstvo dorostu ve II. třídě okresu Ústí n.L., starší a mladší přípravka.

Klub disponuje dvěma fotbalovými hřišti, travnatým a škvárovým, antukovým kurtem na nohejbal a volejbal a ostatním nezbytným zázemím pro sportovní činnost (kabiny, sociální zařízení, sklady atd.). Vzhledem k tomu, že fotbalový areál leží bezprostředně u řeky Labe, je bohužel ohrožován povodněmi a po největší z nich v srpnu r.2002 byl zničen tak, že musely být renovovány jak obě hrací plochy, tak přestavěno a současně modernizováno i celé přízemí zděné budovy včetně bytu správce v celkových nákladech cca 1,5 mil. Kč, krytých z pojistného i dalších fondů z povodňových výpomocí.