Utkání 6. kola I.A tř., sk. A, hrané v sobotu 28.09. 2013 ve Velkém Březně.

Ondrka - Dvořák, Bubla, Pechánek (Konrád), Kratochvíl (Cimpl) - Valenta, Lapšo, Králíček (Popescu), Netymach - Borovec, Kubala (Charvát)

Branka: Borovec

Rozhodčí: Beneš, Klimpl, Kuriljak,delegát Kurilák

Derby klubů, které se znají, se hrálo za krásného slunečného počasí na skvěle připraveném trávníku. Všichni jsme se těšili na kvalitního soupeře a hezký fotbal. Bohužel pro nás opět bez bodů. Tentokrát ale nemohu hráčům nic vytknout. Hráli s nasazením a podobně jako v Mojžíři. Výsledek byl hodně ovlivněn rozhodčím Benešem. Rozdal našim hráčům 5 žlutých karet. Celý zápas po každém faulu hrozil vyloučením a předčasným posláním do sprch. Hráči Střekova se po každém kontaktu ochotně poroučeli k zemi a na nás se valila jedna standardka za druhou. Chtěl bych moc poděkovat našim hráčům, kteří disciplinovaně dohráli utkání a jediná karta kterou jsme dostali za řeči, byla pro brankáře Ondrku. Na jeho omluvu musím říct, že odehrál skvělé utkání. Od desáté minuty hrál se zraněným kolenem, chytil penaltu a měl nespočet zákroků. Bezmoc, kterou máte, když vidíte, jak rozhodčí účelně rozdává žluté karty, aby si hráči museli dávat pozor, každý kontakt píská jako faul a opačně je přehlíží a tím účelně ovlivňuje zápas, tak ta je obrovská. Je mi líto hráčů i funkcionářů, kteří mohou jen přihlížet a doufat, že i tak zápas dopadne dobře. Bohužel u nás se tak nestalo.
Zápas byl vyrovnaný a vypadalo to, že bude hodně podobný zápasu v Mojžíři. Střekov se dostal ve 20.minutě do vedení střelou Vošáhlíka. Dvě minuty na to se nám podařilo vyrovnat střelou Borovce. I když nám rozhodčí nepřál, cítili jsme po vyrovnávacím gólu, že máme šanci a hráli s nasazením. Poločas skončil 1:1 a my věřili, že Střekov si z Velkého Března body neodveze. V druhé půli nastala sporná situace. Kratochvíl ve výskoku přistrčil soupeřova hráče, rozhodčí na nic nečekal a odpískal penaltu. V tu chvíli už se na rozhodčího snášely nadávky a pokřiky, protože bylo vidět, že rozhodčí tentokrát domácím nepřeje. Naštěstí jak se říká, pravda se ukázala a Jirka Odrka skvělým zákrokem penaltu chytil. Nakoplo nás to ještě víc a na hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát. Pokud o nějakém zápase řeknete, že byl vyrovnaný, platilo to tentokrát dvojnásob. O výsledku mohlo rozhodnout, kdo udělá více chyb. Opět se vracím k rozhodčímu. Jeho posuzování faulů, tak vyrovnané nebylo. V 82. minutě neodpískal faul na Bublu, kterého si přidržel Maštalíř, ten ze dvou metrů napálil míč do sítě a nedal Ondrkovi šanci.
Vrhli jsme vše do útoku. V 87. minutě Konrád utekl bekům Střekova, běžel sám na brankáře, místo technické střely však volil ránu a nastřelil jen brankáře. O tom, že rozhodčímu šlo hlavně o výhru hostů, svědčí i to, že nenastavil ani minutu a utkání skončilo ve chvíli, kdy na světelné tabuli svítila 90. minuta.
Chtěl bych poděkovat hráčům za předvedou hru a disciplínu. Přestože cítili křivdu, nedopadlo to jako v zápase Libouchec- Neštěmice a nikdo nedostal červenou kartu. Musíme na toto utkání zapomenout a soustředit se na zápas v Křešicích. Věřím, že pokud budeme hrát stejně, budeme už tentokrát bodovat.

Autor: David Řezáč, předseda FK Jiskra Velké Březno.