Soběchleby - Hrobce 1:3
Libouchec - SK Roudnice B

Branky:Borovec (4., 62. z PK) - Pazdera (8.), Pazdera z PK (73.)

ŽK: 1 – 3

Utkání 16. kola I.A tř., sk. A, hrané v sobotu 06.04. 2013 v Milešově před 30. diváky.

Ondrka – Bubla, Kulhánek, Netymach, Pechánek – Demčenko (77. Ultsch), Králíček, Povejšil, Lapšo (90. Kratochvíl) – Borovec, Popescu (88. Řezáč)

Ve třetím jarním kole jsme hráli na půdě prvního Milešova, ale rozdíl v tabulce nebyl na hřišti vůbec patrný. Po domácím zklamání z utkání proti Pokraticím, které jsme nezvládli v závěru zápasu, jsme nastupovali s odhodláním vylepšit náš bodový zisk. Získaný bod sice neznamená výrazné zvýšení naší šance na záchranu, ale přesto je potřeba náš tým pochválit za to, že se se sestupem nehodlá smířit a bojuje o každý bod. Při troše štěstí jsme si mohli odvézt body tři, ale je třeba si přiznat, že domácí měli také šance, zejména ze standartních situací a neproměnili pokutový kop. Remízu můžeme tedy považovat za spravedlivou. Body z Milešova se nikomu nebudou získávat snadno.
Utkání prvního s posledním týmem tabulky začalo pro Jiskru výborně. Již ve 4. min. poslal Popescu přihrávkou mezi stopery Borovce do samostatného úniku a ten mířil přesně k tyči, 0:1. Bohužel hned za čtyři minuty bylo vyrovnáno. Domácí zahrávali rohový kop, který naše obrana ještě odvrátila, ale po dalším centru se prosadil hlavou z malého vápna Pazdera, 1:1. Ve 12. min. Milešov zahrozil opět z rohového kopu, hlavičku domácího hráče Ondrka kryl. V 17. min. zahrával trestný kop z 25 m Popescu vysoko nad. V 19. min. jsme mohli jít opět do vedení, když po přihrávce Králíčka uháněl sám na domácího brankáře Borovec, ale tentokrát mířil pouze do gólmana. V 21. min. zlikvidoval Ondrka šanci domácího útočníka, ve 27. min. napřáhl domácí hráč ke střele z 25 m a naštěstí pouze orazítkoval břevno naší branky. Ve 29. min. střílel Popescu z velkého vápna vedle pravé tyče. Ve 32. min zahrávali domácí další roh a po následné hlavičce Ondrka opět zachraňoval. Ve 43. min. se tlačil do zakončení z malého vápna Lapšo, ale hlavičkoval slabě do gólmana. O minutu později opět šance domácích po centru ze strany, ale domácí hráč naštěstí mířil mimo tyče a v poslední minutě prvního poločasu hlavičkoval Popescu z malého vápna slabě do brankáře.
V úvodu druhé půle se snažili prosadit domácí, ale nejprve stříleli z velkého vápna nad a potom si Ondrka hravě poradil ze slabou střelou k levé tyči. V 62. min. jsme se opět radovali. Lapšo se dral do vápna a domácí obrana jej zastavila pouze za cenu faulu. Následovala penalta, kterou Borovec bezpečně proměnil ve svou druhou branku v utkání, 1:2. Z vedení jsme se radovali pouhých 11 minut. Demčenko fauloval ve vápně domácího hráče, který po jeho zaváhání postupoval na naší branku a domácí Pazdera se z penalty nemýlil, 2:2. Pouze o minutu později mohlo být ještě hůř, stoper Kulhánek zahrál ve vápně nešťastně rukou, když ho překvapil odskok míče na těžkém terénu a rozhodčí nařídil další pokutový kop proti naší brance. Nutno dodat, že obě penalty byly nařízeny oprávněně. Penaltu zahrával opět Pazdera, ale tentokrát mířil vedle levé tyče Ondrkovi branky. V 78. min. zahrozili domácí, po zpětné přihrávce stříleli z 10 m nad. V 81. min. měl dobrou příležitost opět Borovec, který dělal domácí obraně svou rychlostí velké problémy. Po průniku středem obrany udělal kličku i domácímu gólmanovi, ale bohužel v pádu mířil vedle. V 82. min. opět standartní situace domácích a hlavička z 8 m nad. Po další minutě vystřelil z velkého vápna tvrdě pod břevno Povejšil, ale domácí gólman vyrazil na roh. V 89. min po rohu domácích a následném závaru kryl na brankové čáře Ondrka.